<

"domain" etiketli sayfalar

SURİYE DOSTLUK DERNEĞİ PANELİ

SURİYE DOSTLUK DERNEĞİ PANELİ

2014-08-19

domain 

Suriye-Türkiye dostluk haftası

Suriye Dostluk Derneğince 23-26 Şubat tarihleri arasında Gaziantep’te "Suriye-Türkiye Dostluk Haftası" etkinliği düzenlenmiştir.

21 Şubat 2011

Türk ve Suriyeli akademisyenlerin sunum yapacağı etkinlikte, "Türkiye-Suriye Kültürel İlişkiler" isimli sinevizyon gösterisi düzenlenecek.

Türk ve Suriyeli sanatçıların "Dostluk Sergisi"yle devam edecek program kapsamında, 24 Şubatta katılımcılar için Gaziantep kültür gezisi düzenlenecek. Etkinliğin üçüncü gününde ise sanatçıların katılacağı program gerçekleştirilecek.

Suriye Dostluk Derneği Genel Başkanı Kadriye Esra Aygün’ün 26 Şubatta kapanış bildirgesini okumasıyla Dostluk Haftası son bulacak.

 

Devamı
Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı

Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı

2015-09-19

domain 

“Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı”, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı ve Suriye Dostluk Derneği işbirliğinde 16 Şubat 2016.

Kadının;bilgi, yetenek ve tecrübesinden yararlanmamak, dünya için kayıptır

"İnsan kaynağı açısından potansiyel iş gücünü oluşturan kadın nüfusunun, bilgi, yetenek ve tecrübelerinden yeteri kadar yararlanmamak, dünya için ciddi bir kayıptır" sözleri ile konuşmasına başlayan Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu ise "Kadınların ekonomik hayatta, gerek çalışan ve gerekse işveren girişimci statüsünde yer almaları, ülkelerin ekonomik refahına sunacağı katkılar noktasında son derece değerlidir.

 

 

Devamı