<

Etkinlikler

Etkinlikler

Etkinlikler

Teslim ettiğimiz Projeler

Suriyeli çocuklarımıza okuma-yazma(Türkçe) Eğitim kursları

Suriyeli çocuklarımıza okuma-yazma(Türkçe) Eğitim kursları

2014-09-13


Takım 

Suriye’deki çatışmaların en fazla etkilediği konuların başında çocuk ve gençlerin eğitim süreçleri gelmektedir. Olayların başladığı Mart 2011’den itibaren büyük oranda okulların kapanmaya başlamış olması nedeniyle, Türkiye’ye gelmeden önce de Suriyeli çocuklar için eğitimsiz geçen bir zaman söz konusudur. Sığınma olayının öngörülen sayı ve süreleri fazlasıyla aşması eğitim ihtiyacının önemini artırmıştır.

Devamı
Suriyeli çocuklarımıza Bilgisayar Eğitim kursları

Suriyeli çocuklarımıza Bilgisayar Eğitim kursları

2014-08-27


 

 Suriyeliler için ücretsiz bilgisayar kursu açıldı. Kursta Temel Bilgisayar Eğitimi ve Ofis programları kullanımı konusunda eğitim verilmekte. Verilen bilgisayar eğitimi ile kursiyerlerin iş hayatlarına katkı sağlanması, Başarı ile kursu bitiren öğrencilere MEB onaylı katılım sertifikası verilecektir. Bu belgeler ve yapılan yönlendirmeler kursiyerlerin iş bulmalarına yardımcı olacaktır.

 

Devamı
SURİYELİ KADINLARA MESLEKİ DİKİŞ NAKIŞ EĞİTİMLERİ

SURİYELİ KADINLARA MESLEKİ DİKİŞ NAKIŞ EĞİTİMLERİ

2017-03-21


 

  

 

Ankara Kalkınma Ajansın destekleriyle SDD Merkez aracılığıyla sosyal koruma statüsündeki Suriyeli kadın ve çocukların yüzde 10 una yani bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Bu sayının yaklaşık yüzde 10 lük bölümüne 70 kadın ve 30 genç olmak üzere 100 kişiye Türkçe eğitimi ve mesleki eğitimi verilerek ve bu kişilerin iş hayatına katılmasının sağlanacaktır. Merkez in kadın ve çocukların dil öğrenerek mesleki eğitime tabi tutmasıyla sadece söz konusu kişiler değil aileleri, birlikte göç ederek geldikleri Suriyeli akraba, hısım ve tanıdıklara yarar sağlayacaktır. Suriyeli sığınmacıların iş yaşamına katılmasıyla birlikte geçici koruma statüsündeki Suriyelilerin ekonomik ve sosyal durumlarında ilerleme kaydolurken, bu etki Altındağ İlçesi'nde yaşayan diğer insanların adaptasyon süreçlerine yansıyacaktır.

Devamı