<

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meslek ve Dil Okulu Hizmet Vermeye Hazır

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meslek ve Dil Okulu Hizmet Vermeye Hazır

2016-12-26

Altındağ Battalgazi Mahallesi’nde bulunan okulun açılış törenine MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy,  Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir,  Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış töreninde konuşma yapan MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ülkemizin şu an zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, ‘Beş yıldır birlikte yaşadığımız Suriyeli kardeşlerimiz var. Bugün de Suriyeli kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımızla beraberiz. Onları muhafaza edeceğiz. İnşallah ülkeleri selamete kavuştuğunda ülkelerine geri dönerler. Burada kalmak isteyenlerle de birlikte yaşarız. Allah’ın izni ile biz kendi çocuklarımız gibi Suriyeli yavrularımızı da en iyi şekilde eğitime hazırlayacağız.’ dedi.

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ve Suriye Dostluk Derneği Başkanı Kadriye Esra Aygün’ün de birer konuşma yaptığı açılış töreni, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meslek ve Dil Okulunun gezilmesi ile son buldu.

Suriyeli öğrencilerin eğitimi için açılan 5 derslikli okula her yıl bin öğrenci kabul edilecek. Okulda Suriyeli çocuklara dil eğitiminin yanı sıra dikiş-nakış, kuaförlük, cilt bakımı gibi dersler verilecek.

.